Mida võib köögihundiga käidelda?
Köögihundiga võib käidelda enamikku majapidamises tekkivatest toidujäätmetest:
-
kuumtöödeldud kuni keskmise suurusega kondid, sealhulgas kala, kana, veise, seakondid
-
aprikoosi- ja teised luuviljade kivid, õunasüdamed ja apelsinikoored
-
muna- ja pähklikoored
-
köögiviljade jäätmed
-
liha ja kamar
-
riis ja makaronitooted
Materjalid, mida ei tohi köögihundiga käidelda:
kiulised materjalid, nagu nt terved maisitõlvikud, lilled
-
suured kondid, kuum rasv, kuumad vedelikud
-
metallist esemed
-
paberit, plastmassi, kilet ja keraamikat ei tohi köögihundiga käidelda ühelgi juhul
-
austrikarbid ja teised kõvemad materjalid. Need on liiga tugevast materjalist ja kulutavad oluliselt pöörleid peenestuskambris
-
kangeid kemikaale ja abrasiivseid puhastusvahendeid ei tohi samuti kasutada, need põhjustavad peenestusmehhanismi kulumist.
Köögihunt on mõeldud ainult toidujäätmete käitlemiseks, seetõttu pakendite, teekottide või muude võõrkehade sattumine toimivasse köögihunti on lubamatu.
Kas köögihunti on ohutu kasutada?
Ei pea muretsema oma laste pärast, köögihunt peenestab toidujäätmed kiiresti ja ohutult kasutamata selleks terasid või nuge ja loetud sekundite pärast olete vabanenud toidujäätmetest. USA riikliku statistikaameti andmetel on köögihunt ohutuim majapidamisseade.
On tekkinud väärarusaam, et köögihundis kasutatakse peenestamise juures nugasid või terasid. Tegelikkuses on köögihundis vabalt liikuvad nürid pöörlid, mis tsentrifugaaljõuga suruvad toidujäätmed läbi peenestusrõnga sees olevate väikeste aukude tikupea suurusteks tükkideks ja uhutakse koos külma veega kanalisatsiooni või septilisse süsteemi.
Kas väiksesse kööki on võimalik paigaldada köögihunt?
Köögihunt ei nõua palju ruumi ja seda on võimalik kerge vaevaga paigaldada nii uue kui olemasoleva valamu alla.
Köögihunti on võimalik väga lihtsalt kinnitada igat tüüpi valamute alla, jättes ruumi puhastusvahenditele ja teistele köögitarvikutele.
In-Sink-Erator'i köögihundid on üllatuslikult kompaktsed. Alljärgnevas tabelis on ära toodud erinevate mudelite ruumitarve:
Kas köögihunt vajab spetsiaalset valamut?
In-Sink-Erator`i köögihunte on võimalik paigaldada peaaegu igat tüüpi valamute alla, sealhulgas:
-
roostevabast terasest
-
portselanist
-
keraamilised valamud
Need kelle köögivalamu äravooluava on suurem või väiksem kui 90 mm, peaksid pöörduma volitatud In-Sink-Erator`i müügiesinduse poole.
Kui palju vett ja elektrit köögihunt tarbib?
Kiiretel pööretel toimuv peenestusprotsess hoiab veekulu minimaalse. Keskmine veekulu on inimese kohta 3,1 liitrit päevas, mis suurendab ~0,4 % kogu majapidamises kulutatavat vee kogust.
Keskmine elektrikulu 0.55 hj köögihunt tavakasutamisel ühes kuus võrdub 100 W elektripirni 1 tunnise valgustusajaga (3,7 W/h). Hiljutine uurimus näitas, et köögihunt keskmine kasutusaeg on 60 sekundit päevas.
Kas köögihundid teevad suurt müra?
In-Sink-Erator`i köögihundid on suhteliselt müratud (palju vaiksemad, kui näiteks mikser). In-Sink-Erator`i köögihundid on vaiksemad, kui konkurentide analoogid, kus ei kasutata Dura-Drive™ asünkroonmootoreid. Täiuslikumatel (kallimatel) mudelitel on kasutatud rohkem helisummutavaid materjale, et alandada mürataset veelgi.